دانستنی های جالب در باره انترنت

 سرعت پیشرفت انترنت از آنچه که تصور می کنید بسیار بیشتر است و توانست در طول چندین سال کاربران زیادی را مجذوب خود نماید و با این حال پیشرفت صنایع دیگر به کمک انترنت توانستند به این مرحله از پیشرفت برسند که تخمین های منتشر شده اخیر گوگل در مورد دنیای وب و انترنت توانستند بسیار شوکه کننده باشند.آیا می دانید آمارهایی منتشره از دنیای انترنت چقدر شگفت انگیر هستند، آیا برایتان مهم است که بدانید آمارگردش اطلاعات انترنتی دریکسال چقدر است؟

محققان برای جمع آوری چنین اطلاعاتی تا انتهای انترنت رفته اند و از آنجا برگشته اند ، و سپس به بررسی و مقایسه یک لیست بسیار جذاب پرداخته اند.
این که تا کنون چند ایمیل ارسال شده؟ چند دامنه ثبت شده؟ محبوب ترین مرورگرهای انترنت کدام بوده اند؟ چند نفر کاربر انترنت هستند؟ و……..سوالاتی هستندکه پاسخ های جالبی را به دنبال دارند که در ادامه این مقاله از مجموعه دانستنی ها مشاهده خواهید کرد.

 میزان داده های گوگل در سال ۲۰۱۰ میلادی

اما گوگل اخیراً اعلام کرد که در ۲۰۱۰ میلادی حدود ۵ میلیون ترابایت داده در صفحات آن ثبت شده بود که از شگفت انگیز ترین واقعیت هایی که گوگل از آن پرده نمایی نمود، این بود که تنها ۰٫۰۰۴% محتوایی که در گوگل منتشر می شوند، در انترنت نشان داده می شوند!

با این حال طبق آخرین گزارشات انجام شده در ۱۴ اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی حدوداً ۴٫۴۶ میلیارد صفحه در گوگل تخمین زده شده است که این بسیار زیاد و عظیم می باشد.

تعداد وب سایت های ثبت شده در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸

طبق تخمین گوگل در ۱۸ اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی، گفته شد که حدوداً بیش از ۱٫۹ میلیارد وب سایت در انترنت وجود دارد که در میان این وب سایت ها ۷۵٫۸ میلیون آنها مجهز به محیط کاربری وردپرس هستند. همچنین روزانه بیش از ۵ میلیون پست در گوگل منتشر می شوند.


اولین ایمیلی که ارسال شد

از مهم ترین برنامه هایی که گوگل برای کاربران خودش فراهم ساخته است و هر کاربری می تواند به راحتی تمام از آن استفاده نماید، ایمیل یا همان نامه الکترونیکی می باشد که اولین ایمیل توسط « Ray tomlinson » در سال ۱۹۷۱ میلادی ارسال شد که از نماد «@ » برای این استفاده نمود که نشان دهد نامه توسط یک کاربر انسان نوشته شده است و نه یک ربات.

آمار روزانه ارسال ایمیل در روز.

طبق گزارشات انجام شده روزانه بیش از ۲۵۰ میلیارد ایمیل در روز به کاربران متعددی ارسال می شود که تمام این نامه ها توسط اشخاص ارسال نمی شود و تنها ۲۰% درصد آنها توسط انسان ها انجام می شوند و مابقی آن یعنی ۲۰۰ میلیارد ایمیل، نامه های تبلیغاتی هستند که به صورت خودکار با استفاده از ربات های ساخته شده ارسال می شوند. با این حال لازم به ذکر است که اولین ایمیل تبلیغاتی در سال ۱۹۷۸ میلادی توسط شرکت «Digital Equipment Corporation » ارسال شد.


اولین وب سایت جهان کدام سایت می باشد؟

اولین وب سایت جهان به نام « info.cern.ch » می باشد که یک سایت HTML می باشد و هم اکنون هم پابرجاست و می توانید وارد آن شوید.


آمار وحشتناک بارگذاری ویدیو در یوتیوب

تا این که شما به این قسمت از مطلب رسیدید، بیش از ۲۸۰۰ ساعت ویدیو بر روی سرورهای یوتیوب بارگذاری شده است به طور کلی در هر دقیقه بیش از ۴۰۰ ساعت ویدیو در یوتیوب آپلود می شود که این آمار بسیار زیاد و باورنکردنی می باشد که هر ماه بیش از یک میلیارد نفر از این وب سایت استفاده می کنند.


آمار برنامه های ساخته شده برای اندروید و IOS

به طور کلی بیش از ۴٫۹ میلیون برنامه در فروشگاه های اندروید و IOS وجود دارد که طبق گزارشات انجام شده کاربران گوگل پلی در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۷۵ میلیارد برنامه و کاربران اپ استور بیش از ۲۵ میلیارد بار دانلود داشته اند.

سایت هایی که دارای بالاترین رنک می باشد

گوگل از شناخته شده ترین سایت هایی که است که در آن دنیایی از محتواها و داده ها وجود دارد که به همین دلیل گوگل دارای بیشترین رنک در میان سایت های دیگر را داراست. ۳ سایت بزرگ جهان از لحاظ رتبه عبارتند از:

  1. گوگل
  2. یوتیوب
  3. فیس بوک

میزان آنلاین بودن کاربران انترنت در طول روز

میزان میانیگین کاربران آنلاین در طول روز بیش از ۱۰ ساعت اعلام شده است که این میزان در سال های آینده چندین برابر خواهد شد و علت ان هم عرضه میزان زیادی از گجت ها می باشد که بیشترین میزان از این ۱۰ ساعت در گوگل صرف می شود.


آمار هک شدن وب سایت ها به صورت روزانه

از بزرگترین مشکلاتی که برخی از کاربران گوگل شاهد آن هستند، هک شدن سایت ها توسط برخی افراد سودجو می باشد که طبق آخرین گزارشات انجام شده، گفته شد که روزانه بیش از ۸۵۰۰۰ وب سایت که مجهز به جوملا و وردپرس هستند، هک می شوند!


آمار ثبت دامنه در ساعت

هر وب سایتی دارای نام و دامنه خودش می باشد که اولین قدم برای ساخت وب سایت می باشد که طبق آخرین گزارشات انجام شده، هر ساعت ۵۰۰۰ دامنه، هر روز ۱۲۰ هزار و هر سال چیزی بیش تر از ۴۳ میلیون دامنه در گوگل ثبت می شود که در میان این دامنه ها تنها ۲۵% آنها فعالیت زیادی دارند و مابقی آنها هیچ فعالیتی ندارند.

آمار روزانه انتشار تصاویر در اینستاگرام

طبق گزارشات انجام شده روزانه بیش از ۹۵ میلیون عکس در اینستاگرام انتشار داده می شوند که در میان این تصاویر ۷۰% آنها دیده نمی شوند.

تعداد کاربران آنلاین انترنت

ILS یا سازمان کنترول انترنت در اکتبر ماه ۲۰۱۸ وضعیت کاربران آنلاین را چک کرد که تعداد کاربران آنلاین برابر بود با «۴,۰۴۵,۴۲۱,۸۹۵ » که این نشان دهنده آنلاین بودن ۴ میلیارد انسان از حدوداً ۸ میلیارد انسان روی کره زمین می باشد و انتظار می رود این میزان در سال ۲۰۲۰ بسیار بیشتر شود.

منبع: http://daneshha.akaup.com

ارسال دیدگاه