افتتاح بندر گوادر در جنوب پاکستان

مقامات ارشد پاکستان و چین در بندر “گوادر” در جنوب پاکستان جمع شده‌اند تا در مراسم آغاز به کار این بندر را در حاشیه دریای عرب شرکت کنند.

چین تأمین هزینه اصلی ساخت و ساز این بندر مهم را برعهده داشته است.

انتظار می‌ررود که اقلام و کالاهای چینی از طریق این بندر به افغانستان، ایران، کشورهای آسیای میانه، خاورمیانه و اروپا صادر شود.

دسترسی بازارهای این کشورها از طریق این بندر به جنوب آسیا نیز تسهیل می‌شود.

این بندر راه تازه‌ای را از طریق زمینی و شمال غربی چین به اقیانوس هند فراهم می‌سازد. دسترسی چین به این آبها بیشتر از طریق تنگه “ملکان” صورت می‌گیرد.

در حال حاضر بخش عمده‌ای از منابع انرژی چین از طریق اقیانوس هند و “تنگه مالکا” تأمین می‌شود. مسیر تازه راه جدید، کوتاهتر و ارزانتری را برای چین و دسترسی این کشور به منابع انرژی خاورمیانه ایجاد می‌کند؛ جدای از آنکه این مسیر بازار اقتصادی تازه‌ای را نیز برای این کشور و دیگر کشورهای منطقه به وجود می‌آورد.

در مراسم افتتاحیه اقلامی شامل ماشین‌آلات، برنج و پنبه از طریق استان سین کیانگ چین و از طریق گذرگاه قراقروم به گوادر رسید.

گوادر در ایالت بلوچستان واقع است ایالتی که صحنه ناآرامیها و خشونتها گاه به گاه است و گروههای مسلح مختلف در این منطقه فعال هستند. بر اساس گزارشها، ارتش پاکستان از طریق یک نیروی ویژه، امنیت این مسیر تجاری را برقرار کرده است.

روابط چین و پاکستان همواره گرم بوده و دو کشور یکدیگر را شریک استراتژیک می‌خوانند. بر اساس گزارشها چین ۴۶ میلیارد دلار در پاکستان سرمایه‌گذاری میکند. میزان این سرمایه‌گذاری چند برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری امریکاست. این حجم سرمایه‌گذاری حدود سه برابر کل سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در پاکستان از سال ۲۰۰۸ میلادی است.

برخی از تحلیلگران با اشاره به مشکلات اقتصادی پاکستان و ساختار بوروکراتیک این کشور که از جمله کشورهای با میزان فساد بالاست، در توانایی پاکستان در استفاده مناسب از این حجم سرمایه‌گذاری تردیدهایی ابراز کرده‌اند.

اما شاید ساخت “مسیر اقتصادی چین-پاکستان” که بندر گوادر را به منطقه سین‌کیانگ در غرب چین وصل می‌کند، یکی از مهمترین بخشهای این سرمایه‌گذاری باشد.

مسیر مواصلاتی چند هزار کیلومتری که گوادر در پاکستان را به کاشغر در چین متصل کند، بخش عمده‌ای از آن در بلوچستان پاکستان قرار دارد؛ منطقه‌ای که سالها است با مشکلات امنیتی روبرو است. صاحب‌نظران می‌گویند که ساخت این پروژه و اهمیت آن برای اقتصاد پاکستان و در چارچوب روابط دوستانه اسلام آباد-پکن، می‌تواند در عمل به اعمال تدابیر امنیتی بیشتر در منطقه منجر شود. این تدابیر همچنین می‌تواند شامل همکاری مشترک چین و پاکستان در زمینه مباره با افراط‌گرایی در دو کشور باشد.

در آنسو یکی از اهداف مهم چین دسترسی به آبهای خلیج فارس، دریای عرب و اقیانوس هند از طریق شمال و بدون استفاده از مناطق جنوبی خود و گذر از مسیر “تنگه ملکان” است.

در حال حاضر بخش عمده‌ای از منابع انرژی چین از طریق اقیانوس هند و “تنگه ملکان” تأمین می‌شود. مسیر تازه راه جدید، کوتاهتر و ارزانتری را برای چین و دسترسی این کشور به منابع انرژی خاورمیانه ایجاد می‌کند؛ جدای از آنکه این مسیر بازار اقتصادی تازه‌ای نیز را برای این کشور و دیگر کشورهای منطقه به وجود می‌آورد.

بندر گوادور میتواند رقیب بندر چابهار ایران باشد که در زمینه توسعه آن تفاهمنامه جوزای امسال میان افغانستان، ایران و وزیر هند در تهران به امضا رسید.

 

ارسال دیدگاه