دلایل تعرض جنسی به زنان اروپایی

تعرض جنسی جوانان مهاجر به زنان اروپایی، پدیده که همه مسلمانان و هم غرب را به شدت آزار داده و امروزه به فضیحت اخلاقی برای جوانان مسلمان تبدیل شده است. درین میان متاسفانه جوانان افغان نیز هستند که متهمین درین قضایا از اروپا اخراج خواهند شد.

آیا سرازیر شدن تعداد زیاد مهاجر مسلمان از کشورهای اسلامی به اروپا که ممکن است این قاره را تحت تاثیر قرار دهد به این موضوع دامن زده است، یا اینکه جوانان مسلمان که وارد اروپا میشوند تمام مسائل دینی و اخلاقی را زیر پا میگذارند و دست به تعرض جنسی زنان و دختران میزنند؟. یا اینکه این مسائل بزرگ مشود تا اخراج آنها از اروپا آسانتر شود؟

همانطور که همه میدانیم تعرض به زنان در کشورهای اسلامی نیز رواج داشته است.

zan 1

 

 

 

 

 

 

 

 

زنان مهاجر در معرض آزار و اذیت و تعرض جنسی

اولین گذارش در ارتباط با تعرض جنسی زنان مهاجر در ماه اکتوبر ۲۰۱۵ توسط ملیسا فلمینگ، سخنگوی کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل مطرح شد. وی هشدار داده بود که “شواهد زیادی حاکی از آن است که زنان و کودکانی که راه به سوی اروپا را در پیش گرفته اند مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند. این نهاد کارشناسی سازمان ملل که در امور بشردوستانه مربوط به آوارگان و پناهندگان فعالیت می کند، خاطر نشان کرده بود که بیشتر آوارگان از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان هستند.

جرائم تعرض جنسی به زنان اروپایی

جرایم مرتکب شده جنسی علیه زنان آلمان در جریان جشن های شب سال نو در شهر کلن، هامبورگ، اشتوتگارت و بلیفیلد آلمان گذارش داده شد که گفته میشود به ۵۱۶ مورد رسیده که ۴۰ درصد آنها شامل تعرض جنسی بوده است.

rape 4

 

 

 

 

 

سپس دهها مورد خشونت و آزار جنسی در جریان یک جشنواره موسیقی در تابستان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در استکهلم پایتخت سویدن نیز حالا مطرح شد که فعلا آنرا زیر تحقیق قرار داده است. ۳۸ مورد آزار جنسی از جمله دو مور تجاوز در جریان برگزاری جشنواره تابستانی موسیقی استکهلم خصوصا در سال ۲۰۱۵ میلادی مطرح شد. به گفته پولیس سویدن دهها نفردر این ارتباط دستگیر شده اند که بیشتر آنها متقاضیان پناهندگی اند و بخش بزرگی از مظنونین دستگیر شده پناهجویان افغان هستند.

همچنین در ماه عقرب ۱۳۹۴، سه پناهجوی افغان در آلمان به جرم تلاش برای تجاوز به یک زن بازداشت شدند. پولیس ایالت ماگدبورگ آلمان اعلام کرده بود که سه پناهجو را به جرم تلاش برای تجاوز بر یک دخترجوان بازداشت کرده است. طبق اطلاعات ابتدایی پولیس، این سه پناهجو اتباع افغانستان هستند که به تازگی وارد آلمان شده اند.

rape 3

 

 

 

 

 

شهر بُن آلمان: آزار جنسی زنان در یک جشن برای آوارگان؟

در ماه نومبر سال گذشته میلادی به چندین زن در یک پارتی یا برنامه ای که برای آوارگان در شهر بُن برگزار شده بود، دست اندازی جنسی شده است. دویچه وله با سازمان دهندگان و شاهدان این رویداد گفتگو کرده بود.

آن جشن به تاریخ هفت نومبر سال ۲۰۱۵ با عنوان “پارتی ویت اوت بوردَرز” (مهمانی بدون مرز) برگزار شده بود. دو ماه بعد روزنامه “جنرال انسایگر” که در بُن نشر می شود و بزرگترین روزنامه محلی شهر است، در رابطه با شب سال نو در کولن یک مقاله نصف صفحه یی درباره جشن بُن نوشت. طبق این مقاله در این جشن چندین مرد به زنان برخلاف میل شان دست زده اند. طبق گزارش کارمندان انجمن “ریفوجیز وِل کَم” (آوارگان خوش آمدید) در بُن، که در سازماندهی جشن مذکور سهم داشته اند، آلمانی ها و غیرآلمانی ها در میان متخلفین بوده اند.

بسیاری از مردانی که پیرامون صحن رقص حضور داشتند، به شدت مست بودند. طبق اطلاعات سازمان “آوارگان خوش آمدید” تا ۳۰۰ مهمان در این جشن که در یک کشتی برگزار شده بود، حضور داشتند و سه چهارم از آن ها – طبق برآورد انا – مرد بوده و ظاهرا جزو آوارگان تازه وارد بوده اند.

سازمان دهندگان از نشر این خبر حیرت زده شده اند

این وقایع این سازمان را واداشت که به تاریخ دهم نومبر – یعنی سه روز پس از این مهمانی – در سایت انترنتی اش اظهارنظری نشر کند. سازمان دهندگان رضاکار در این متن دست اندازی های (جنسی) را محکوم کرده و از خانم هایی که در معرض این تعرض ها قرار گرفته اند، عذرخواهی کردند.

در طول این مهمانی سازمان دهندگان چندین بار از طریق میکروفون به آلمانی، انگلیسی و عربی از مردان خواستند که فاصله لازم را حفظ کنند و براساس اظهارنظری که در سایت انترنتی سازمان نشر شده، حتی برخی از کشتی اخراج شده اند. اما نویسندگان این متن نوشته اند که “متاسفانه ما با این اقدامات به جایی نرسیدیم”.

rape 2

 

 

 

 

 

هشدار به مسلمانان

در بروز این گذارشهای خجالت آور و زننده، که تظاهرات راستگراهای افراطی و حتی مردم عادی کشورهای اروپایی را در پی داشت، حکومت آلمان و برخی کشورهای دیگر، میخواهند خارجیهای مجرم (و شاید غیر مجرم) را با سرعت بیشتراخراج کنند. این مهاجرین برگشتی حتما در کشورهای خود با مشکلات فراوان مواجه خواهند شد.

چرا این عمل زشت صورت گرفت؟

این اعمال نه تنها چهره زشت و کریه از اسلام، فرهنگ اسلامی و در مجموع مسلمانان را به نمایش میگذارد، مشکلات فراوان برای جامعه مسلمانان درین کشورها به بار میاورد. دلایل این میتواند نکات ذیل باشد: 

اولا خانواده های این جوانان افغان در تربیت فرزندان خود کوتاهی کرده اند. همه میدانیم که موضوع آزار و اذیت در کشورهای اسلامی متاسفانه وجود داشته که در آن خانم ها معمولا مورد آزار و اذیت لسانی و حتی جسمی مردان بیگانه قرار میگیرند. اما ما شاهد تظاهرات ازین نوع علیه این گونه آزار و اذیت نبوده ایم.

دوم اینکه ما برداشت غلط از جامعه های غربی داریم که فکر مسئله ارتباط غیر شرعی با هر زن غربی همیشه و در هر شرایط ممکن است و گویا که “غربی ها بی ناموس و بی غیرت هستند”. این یک هشدار برای خانواده ها افغان است که برای نوجوانان این تذکر را بدهند. 

تاریخچه آزار و اذیت جنسی زنان در اروپا

باید تذکر داد که اصولا آزار و اذیت زنان در اروپا یک پدیده نو نبوده است، بلکه بخاطر ازادی بی و حد حصری که در اروپا رواج دارد این مشکل وجود داشته است. بنابرین حتی خود اروپایی ها میدانند که پدیده تعرض جنسی بخاطر مهاجرین نبوده بلکه تاریخ طولانی در اروپا و در مجموع غرب دارد.

zan

 

 

 

 

 

 

طبق تحقیقاتی که در سال به این نتیجه رسیده اند که ۵۵ درصد زنان اروپایی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته  و برای ۱۸ درصد از آن ها مزاحمت ایجاد شده و ۴۳ درصد با سوء استفاده روانی مواجه شده اند.

این گزارش که توسط “کیت بولونگارو” و با عنوان “خشونت مزمن علیه زنان اروپایی” نوشته شده است، نویسنده با استناد به گزارش های رسمی منتشر شده در خصوص نقض گسترده حقوق زنان در اروپا و اعمال انواع خشونت ها علیه این قشر جامعه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می نویسد: در اوایل ماه مارس “آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق اساسی” ( FRA ) مطالعه تکان دهنده  در مورد خشونت علیه زنان در اتحادیه اروپا منتشر کرد.

در طی این مطالعه محققان با بیش از ۴۲۰۰۰ زن در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا مصاحبه کرده اند که یکی از جامع ترین و مفصل ترین گزارش ها در نوع خود محسوب می شود که تا کنون انجام شده است.

تحقیقات بر مطالعه “بولونگارو” صحه می گذارند.

یافته ها، نتیجه گیری “بولونگارو” را تایید می کند. با توجه به تحقیقات ، ۵۵ درصد زنان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند و برای ۱۸ درصد مزاحمت ایجاد شده و ۴۳ درصد با سواستفاده روانی مواجه شده اند. بر اساس این گزارش، از هر ۱۰ زن یک نفر از سن ۱۵ سالگی با خشونت جنسی روبرو شده و از هر ۲۰ زن نیز یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته  و ۸ درصد از زنان در ۱۲ ماه گذشته مورد آزار و بد رفتاری قرار گرفته اند. زنان جوان از میان تمام گروه های سنی مورد مطالعه ،به خصوص در برابر اعمال خشونت آمیز آسیب پذیرتر بوده اند.

در این مقاله خانم “بولونگارو” با تاکید بر این که در بسیاری از کشورهای اروپایی خشونت علیه زنان مورد توجه کافی قرار نمی گیرد، می گوید، اغلب با این استدلال که این مساله پدیده ای همه گیر در دیگر نقاط جهان است ، آن را نادیده می گیرند؛ در حالی که بدرفتاری با زنان در اروپا همچنان ادامه دارد و روندی روبه رشد داشته  است.

به گزارش “گاردین”، کشور ،دانمارک (با ۵۲ درصد) ، فنلاند (با ۴۷ درصد) و سویدن (با۴۶ درصد) بالاترین میزان خشونت علیه زنان را داشتند.

زنان در لهستان (۱۹ درصد) ، اتریش (۲۰ درصد) ، یونان (۲۱ درصد) و اسپانیا (۲۲ درصد) با پایین ترین سطح خشونت مواجه بودند .

rape 6

 

 

 

 

 

خشونت علیه زنان در فرانسه

به گزارش رادیو فرانسه،بر اساس یک نظرسنجی که منتشر شد از هر ۵ زنی که در فرانسه مشغول به کار هستند یک نفر در محل کار خود  مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرد.

“رویترز” با اشاره به موضوع، دستگیری “استراوس کان”، رئیس سابق صندوق بین المللی پول را درسال ۲۰۱۲ جرقه ای دانست برای مطرح  شدن مجدد موضوع نقصان قوانین فرانسه و مبهم  بودن آن ها در برابر برخی جرایم از جمله آزار و اذیت جنسی. به گفته رویترز “استراوس” متهم به تجاوز جنسی به یک خدمتکار هتل در نیویورک شده بود.

 

از منابع متعدد با تصرف و اختصار

ارسال دیدگاه